Piwo Dożynkowe jest drugą odsłoną limitowanej linii piw sezonowych warzonych w Browarze Okocim. Przygotowywane z myślą o tradycji wpisanej w polską kulturę, będzie idealnym towarzyszem upalnych sierpniowych dni, aż do ich schyłku, świetnie sprawdzając się także w czasie nieco chłodniejszych wrześniowych oraz październikowych wieczorów. Dedykowane konkretnemu świętu piwo może stać się pretekstem do snucia baśni i legend w gronie znajomych oraz do uwolnienia drzemiącej w każdym z nas słowiańskiej duszy.

 

Piwo Dożynkowe jest niepasteryzowanym piwem typu lager. Wyprodukowane z jasnej odmiany słodu, jest bardzo esencjonalne i głębokie w smaku. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, Piwa Świętojanskiego, zostało poddane mikrofiltrowaniu, dzięki czemu można dłużej cieszyć się jego świeżym i orzeźwiającym smakiem. Bardzo charakterystyczna dla piwa Dożynkowego  jest wyczuwalna chmielowa nuta uzyskiwana z uprawianego jedynie w Polsce chmielu ,,Marynka?. Ta tradycyjna odmiana chmielu skupia w sobie wysokie walory aromatyczne, zachowując jednocześnie dużą zawartość substancji goryczkowych.

 

Koncepcja piw sezonowych jest przełomem na polskim rynku - to pierwsza linia piw zaplanowana na każdą porę roku, z uwzględnieniem charakterystycznych dla niej świąt. Sezonowość, oryginalność i tradycja to wartości szczególnie doceniane przez piwnych koneserów, do których przede wszystkim skierowane są piwa specjalne.

4 piwa sezonowe warzone w Browarze Okocim:

 

- Świętojańskie - jasne, lekkie, niefiltrowane. Dostępne: maj - lipiec 2013

- Dożynkowe - z okazji pierwszych zbiorów, niepasteryzowane. Dostępne: sierpień - październik 2013

- Świąteczne - ciemne, bogate w smaku, z aromatem korzennym. Dostępne: listopad 2013 - styczeń 2014

- Wielkanocne - ciemne, 4 słodowe, bardziej esencjonalne. Dostępne: luty - kwiecień 2014.

 

Sugerowana cena sprzedaży: 3,79zł zł / zwrotna butelka 0,5l + kaucja za butelkę

 

Więcej na: www.piwasezonowe.pl