Kto lepiej zna się na kulturze włoskiej niż Włosi? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. I właśnie dlatego Agenzia Nazionale Turismo, czyli Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej wraz z włoskimi organizacjami, na czele z Włoską Izbą Handlową, jako pierwsza w Polsce stworzyła stronę internetową dedykowaną w całości Italii.

 – Jesteśmy dumni, że wreszcie mamy pierwszą stronę internetową, na której każdy, kto kocha Italię, znajdzie sprawdzone i rzetelne informacje na temat Włoch. A jak najlepiej poznać kulturę kraju, jeśli nie poprzez odkrywanie regionów i kuchni regionalnej? Dlatego właśnie zapraszamy na stronę kochamitalia.pl wszystkich, którym nieobcy jest klimat la dolce vita – mówi Emiliano Castagna, wiceprezes Włoskiej Izby Handlowej.

Co znajdziemy na stronie Kochamitalia.pl? Piękne zdjęcia i mnóstwo merytorycznych informacji. Strona podzielona jest na tematyczne zakładki, które ułatwią nawigację. Oprócz apetycznych ciekawostek kulinarnych związanych z poszczególnymi regionami Włoch w zakładce Kulinaria, na stronie znajdziemy również zakładkę Odkryj Włochy –  prezentacje historii i atrakcji turystycznych włoskich regionów, Video – materiały filmowe o produktach regionalnych i włoskiej kulturze, a także News – informacje o ciekawych wydarzeniach w Polsce związanych z Włochami.