Garnki elektryczne - zalety i wady.

Okazje.Info
19.11.2015 23:23
A A A
Garnki

Garnki (Fot. Kuba Mount / Agencja Gazeta)

Przygotowanie pysznych dań, proste łatwe i przyjemne. Nic nie kipi, nie trzeba potraw pilnować i mieszać, a one nigdy się nie przypalą To wszystko obiecują garnki elektryczne, czy rzeczywiście są lepsze od tych tradycyjnych?

 

Garnki elektryczne oferują możliwość zaprogramowania wbudowanego systemu tak, aby ustawić zarówno temperaturę jak i czas gotowania. Przypominają swoim wyglądem tradycyjne modele, posiadają jednak dodatkowo programator, na którym możemy wybrać czy chcemy gotować, dusić, smażyć czy piec. Producenci obiecują, że dzięki temu będziemy mogli przyrządzić zarówno gulasz jak i pizzę czy zapiekankę.


Przewagą nowoczesnych garnków jest fakt, że oszczędzają one czas. Po pierwsze przygotowują dania szybciej niż tradycyjne wersje. Po drugie nie musimy pilnować potraw podczas gotowania. Ważne jest również to, że dania, które przygotowujemy w szczelnie zamkniętych garnkach elektrycznych, są  zdrowsze. Wynika to z faktu, że poddajemy je krótszej obróbce termicznej - zawierają wtedy więcej witamin. Ciekawą funkcją jest też podtrzymywanie temperatury naszego jedzenia.


Większość zwolenników tradycyjnych garnków krytykuje małą objętość tych elektrycznych. Na rynku jednak możemy znaleźć całą paletę modeli w różnych rozmiarach. Najpopularniejszym jest ten uniwersalny. Pozwala on przygotować posiłek dla czteroosobowej rodziny. Umożliwia pieczenie, gotowanie i duszenie. Istnieją również garnki do przetworów 25-30 litrowe i niewielkie garnki turystyczne.


Ciężko jednak wyposażyć całą kuchnię w modele elektryczne ze względu na ich cenę. Dobrej jakości garnek na prąd jest droższy od tradycyjnego. Dlatego też do codziennego użytku warto wybrać uniwersalny wzór elektryczny, a specjalistyczne rondle wybierać z pośród tradycyjnych.

Zdjęcie BOHMANN GARNKI BH-3217 Zdjęcie FRICO GARNKI DO GOTOWANIA NA PARZE 9L 5 EL FR-2341 Zdjęcie Garnek Silit 0316185011
BOHMANN GARNKI BH-3217 FRICO GARNKI DO GOTOWANIA N... Garnek Silit 0316185011
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX